Řeči o vítězství byli silnější než realita

24.11.2009 15:11

Před posledním zápasem našeho Fanklubu, v XI. lize malé kopané, se mluvilo o povinnosti zvítězit. Nejen proto, že Fanklub hrál s posledním týmem tabulky, navíc tým Duňáků, proti kterým náš tým nastoupil, měl v posledních dvou kolech problém se složením týmu. K předehrávanému 7. kolu se ani nedostavil a tak byl po zásluze potrestán kontumací zápasu 0:6 a mínus dvěma body do tabulky. I v minulém zápase se Duňáci potýkali se špatnou kázní svých hráčů, a k zápasu nastoupili se čtyřmi lidmi v poli, prohráli tak 16:0.

Ovšem k poslednímu zápasu se, bohužel pro nás, dostavili v hojném počtu. I přesto jsme vstoupili do zápasu se vztyčenou hlavou. A právě hlavou jsme mohli dát úvodní gól zápasu, hned v první minutě. Brankář soupeře byl ovšem pohotový. A tak zaúřadoval soupeř. První ránu David Zeman ještě odrazil, následná rána se odrazila od tyčky před bránu, kde si nabíhající hráč mohl připsat branku. Dlouhán David Zeman byl na tuto střelu krátký, i když se v brankovišti pohyboval v ten moment velmi obratně. Po obdržené brance jsme se ale nesložili a dále jsme se pokoušeli soupeře zatlačit. V momentě kdy se nám to podařilo, jsme si ovšem dali vlastní gól. Který nás opět položil. A tak jsme se opět museli zvedat, až přišla třetí branka. Opět jsme se tak museli hrabat ze dna. Tentokrát ovšem úspěšně, díky brance Ondry Hlávky, který se tak trefil za fanklub již podruhé. Do poločasu jsme ovšem opět inkasovali. To už naše opora v bráně psychicky, a hlavně fyzicky neunesla a v poločase střídala. Do brány se tak postavil Ladislav Jilich, který si počínal o něco lépe, hlavně díky dobré komunikaci s hráči v poli. Prohře 1:5 ovšem nezabránil. „Moc jsme chtěli poslední zápas v sezóně vyhrát, náš výkon se s přibývajícími zápasy lepšil. Ovšem znovu to nevyšlo“ vzkázal po zápase trenér Fanklubu, Jiří Pech.